Dėmesio!!! Konkursas!!!

📸Mažosios liaudies architektūros paminklai – koplytėlės, kryžiai, koplytstulpiai, stogastulpiai – neatskiriama Žemaitijos kraštovaizdžio dalis, išryškinanti jo savitumą ir išskirtinumą.

📸Visi šie liaudies meistrų kūriniai pagyvina, papildo kraštovaizdį, puošia sodybas, saugo mus nuo įvairių nepriteklių, nelaimių (beje, siaučiant epidemijoms, užtarimo prašoma ir šv. Vladislovo).

📸Iki gegužės 1 d. siųskite nuotraukas su savo, tėvų, senelių sodybose esančių koplytėlių, koplytstulpių, stogastulpių, kryžių nuotraukomis, el. p. mazeikiupaveldas@mail.com.

📸Jeigu sodybose neturite minėtų mažosios liaudies architektūros kūrinių, tačiau norite dalyvauti konkurse, fotografuokite pakelės koplytėles, koplytstulpius ir kryžius.

📸Siųsdami nuotraukas, nurodykite fotografavimo datą, pridėkite trumpą aprašymą: adresą arba apibūdinkite vietovę (prie kokio kelio, pastato ir pan.). Jeigu žinote, kas statė, kokia intencija, taip pat parašykite.

📸Konkurso tikslas – pažinti mūsų krašto kultūros paveldą, puoselėti, gaivinti mažosios liaudies architektūros tradicijas.

📓Dešimčiai konkurso laimėtojų bus padovanotos vertingos Algirdo Vilko knygos „Mažeikių rajono išnykę ir nykstantys kaimai“ bei įteikti kiti prizai.

📸Laukiame Jūsų nuotraukų ir tikimės, kad bendromis pastangomis išlaikysime gražią mūsų tėvų ir protėvių tradiciją – puošti sodybas ir viešąsias erdves prasmingais liaudies meistrų kūriniais, o ne pigiais ir beverčiais plastikiniais nykštukais, varlytėmis, malūnėliais ir kitais niekučiais.

❓Jeigu kyla klausimų, skambinkite arba rašykite Mažeikių r. savivaldybės administracijos vyr. specialistei paveldosaugai Rūtai Končiutei-Mačiulienei, 📞tel. 8 682 35 027.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos