Dėmesio centre – neįgalieji ir be tėvų globos likę vaikai

Mažeikių rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, norima pereiti nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų. Kaip rajone ruošiamasi šiai pertvarkai, domėjosi Regioninio lygmens pertvarkos procesų ekspertė Živilė Jurgutienė. 
Kalbėta apie pasirengimą dalyvauti Europos Sąjungos lėšomis finansuojamuose projektuose, reikalavimus ir galimybes. Ekspertė taip pat apžiūrėjo vaikų ir neįgaliųjų apgyvendinimui bei užimtumui siūlomas patalpas.
Projektai dėl galimybių neįgaliuosius apgyvendinti ir teikti užimtumą bendruomenėje rengiami, nes nuo 2024 m. sausio 1 d. numatoma nebepriimti naujų darbingo amžiaus neįgalių asmenų, kuriems nustatyta proto negalia ar psichikos sutrikimai, institucinei ilgalaikei socialinei globai į globos įstaigų, įgyvendinusių pertvarkos veiksmus, likusius nepertvarkytus stacionarius globos padalinius senyvo amžiaus asmenims, o nuo 2030 m. – į jokias socialinės globos įstaigas, kurios priklauso SADM. Vaikus iš institucijų perkelti planuojama iki 2020 metų pabaigos.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos