Dėmesio: aukštas gaisrų gamtoje pavojus

Lietaus stoka kelia miškų gaisringumo lygį – jau balandžio 22 d. kone visuose Lietuvos rajonuose buvo paskelbtas ketvirtos klasės miškų gaisringumas. Ne išimtis ir Mažeikių rajonas. Miškininkai perspėja, kad jei dar keletą dienų Lietuvoje nelis, gali būti skelbiamas aukščiausias 5-os klasės gaisringumas.

Siekiant išvengti skaudžių gaisrų pasekmių, prašoma būti ypač atsargiems su ugnimi gamtoje. Kviečiame gyventojus būti atsakingiems ir pilietiškiems, miške ir pievose šiuo metu derėtų elgtis atsargiai. Gaisrus miškuose dažniausiai sukelia neatsargūs gyventojai, numetę neužgesintą nuorūką, degtuką ar palikę neužgesintą laužą, degindami žolę ar kitokias šiukšles.

Pastebėjus beįsiplieskiantį gaisrą, pasistenkite patys jį užgesinti, nelaukdami, kol ugnis išplis į didesnius plotus. Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis, drabužiais, užtrypiant kojomis, užberiant žemėmis ar užpilant vandeniu. Užkirsti kelią ugnies plitimui kastuvu ar lazdomis išrauskite ne siauresnę kaip 0,5 metro juostą. Jei matome, kad ugnies įveikti nepavyks, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pasišalinkite ta kryptimi, iš kur pučia vėjas.

Vido Stankaus nuotrauka

Bendrasis skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos