Civilinės saugos pratybose Mažeikiuose: teorinės ir praktinės pamokos

Šiandien, lapkričio 28 d., vyko Mažeikių rajono savivaldybės ir AB „ORLEN Lietuva“ bendros savivaldybės lygio kompleksinės civilinės saugos pratybos tema „Gaisro pavojus akcinėje bendrovėje „ORLEN Lietuva“. Jų tikslas – tobulinti ir praktiškai įtvirtinti Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) ekstremaliųjų situacijų komisijos, Savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro ir Savivaldybės Gyventojų evakavimo ir priėmimo komisijos narių veiksmus organizuojant gyventojų evakavimą iš toksinėmis medžiagomis užterštos teritorijos, ekstremaliosios situacijos padarinių šalinimą, gyventojų turto apsaugą.

Pratybų dalyviai pagal pateiktas sąlygas analizavo ir vertino susidariusią ekstremaliąją situaciją, priėmė sprendimus dėl gyventojų perspėjimo organizavimo, jų evakavimo iš užterštos vietovės, materialinių išteklių telkimo. Pratybų praktinėje dalyje komisijų ir operacijų centro nariai vyko į Leckavos miestelį. Į nustatytą gyventojų susirinkimo vietą atvykusiems miestelio gyventojams pateikė informaciją apie vykstančias pratybas, atsakė į klausimus apie ekstremaliųjų situacijų valdymą, gyventojų savisaugos priemones, galimą evakavimo eigą, likusio turto apsaugą. Atlikus praktines užduotis Leckavoje pratybų dalyviai vyko į kitą pratybų vietą – Mažeikių Senamiesčio pagrindinę mokyklą.

Pratybų vadovu Savivaldybės administracijos direktorės Laimos Nagienės įsakymu paskirtas Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Antanas Murauskas. Pratybose dalyvavo ir specialiosios tarnybos. Jas vertino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Šiaulių apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus specialistai.

 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos