Choras „Draugystė“ drebins Vilniaus arkikatedros-bazilikos skliautus

Vasario 10-ąją Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) kultūros centro mišrus choras „Draugystė“ sudrebins Vilniaus arkikatedros-bazilikos skliautus – atliks dviejų dalių koncertinę programą. Mažeikius ne tik Lietuvoje garsinantis choras Vilniaus arkikatedroje, antrą valandą popiet (po šv. Mišių), sakralinės muzikos valandoje stebins ne tik sostinės gyventojus, svečius, bet ir lauks atvykusių mažeikiškių dėmesio.

57-tus gyvavimo metus skaičiuojančiam „Draugystės“ chorui vadovauja Ričardas Grušas, kuris ir informavo apie numatomą neeilinį koncertą sostinėje. Jo teigimu, Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorė Liucija Stulgienė kiekvieno mėnesio vieną sekmadienį turi galimybę organizuoti įvairių kolektyvų sakralinės muzikos koncertus Vilniaus arkikatedroje. Šiemet tokia galimybė suteikta chorui „Draugystė“. Choras turi reikiamo lygio repertuarą, gerai žinomas Lietuvoje, pelnęs daug pripažinimų, tad jau antrą kartą, po keturiolikos metų pertraukos, pasinaudos šia išskirtine galimybe.

Šis sakralinės muzikos koncertas yra skirtas paskelbtiems Žemaitijos metams paminėti. Koncertas bus sudarytas iš dviejų dalių – pirmojoje dalyje skambės žemaičių, kraštiečių Konrado Kavecko, Vytauto Klovos ir Jono Dambrausko, James J. Cheponis, Josef Gruber sakralinė muzika. Antrojoje dalyje skambės pasaulyje gerai žinomų ir žiūrovų pripažintų užsienio kompozitorių, tokių kaip Josef Haydn, Norman Ramse, Leonard Cohen, Claude Fransis ir daugelio kitų, kūryba.

Chorui „Draugystė“ koncerto metu talkins žinomas solistas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos choro dirigavimo katedros profesorius baritonas Dainius Puišys, kuris atliks solinę partiją Cesar Franck kūrinyje ,,Panis Angelicus“ ir tris solinius kūrinius. Chorui ir solistui akompanuos Muzikos ir teatro akademijos vargonų katedros profesorė Virginija Survilaitė. 

Choro vadovas R. Grušas tikisi, kad koncerte pasirodys ir mažeikiškis, visame pasaulyje gerai žinomas smuikininkas Džeraldas Bidva. Koncertą ves muzikologas Vaclovas Juodpusis.

Šiame išskirtiniame renginyje planuoja dalyvauti ir Savivaldybės meras Antanas Tenys. Koncerto metu bus perskaitytas mūsų rajono vadovo sveikinimas visiems susirinkusiesiems. Taip pat R. Grušas sakė esąs dėkingas už visokeriopą Savivaldybės pagalbą, Savivaldybės kultūros centro direktoriui Raimundui Radavičiui už sudarytą galimybę nuvykti į Vilnių, suderinti visus organizacinius būsimo koncerto klausimus. Koncerto organizaciniais ir reklamos spaudoje organizaciniais klausimais daug padeda Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorės pavaduotoja Aušra Duobienė. Pasak choro „Draugystė“ vadovo, koncertui didelį dėmesį skiria Vilniaus žemaičių draugijos atstovai, kurie pakvies visus žemaičius, gyvenančius, dirbančius ar studijuojančius sostinėje, kad apie atvykimą į sostinę ir koncertą sužinotų kuo daugiau vilniečių ir miesto svečių.

Kviečiame visus mažeikiškius pakviesti savo pažįstamus, draugus, giminaičius, gyvenančius Vilniuje, o jei yra galimybė, atvykti ir būti kartu tądien, išgirsti puikiai atliekamus kūrinius ir kuo plačiau skleisti žinią apie Žemaitiją!

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos