Bendras tarptautinis projektas atveria daugiau turizmo galimybių

Viekšnių vaistinės muziejuje susitiko bendro Lietuvos ir Latvijos projekto „Visit Venta“, kuriuo siekiama pagerinti vandens turizmo infrastruktūrą Ventos upės pakrantėse, dalyviai.  Susirinkusieji apžvelgė projekto partnerių nuveiktus darbus ir nusprendė rugpjūčio mėnesį per keturias dienas apžiūrėti naujai įrengtas sustojimo vietas, skirtas plaukiantiems baidarėmis Ventos upe, išmėginti trasas. Entuziastai baidarėmis planuoja įveikti 80 kilometrų ilgio trasą Lietuvoje ir Latvijoje. Po darbinio susitikimo surengta ekskursija po Viekšnių vaistinės muziejų, vaistažolių sodą.    

2014–2020 metų Latvijos ir Lietuvos projektą „Visit Venta“ įgyvendina 8 dalyviai – Lietuvos ir Latvijos rajonų savivaldybės, turizmą, gamtos kultūros paveldą populiarinančios organizacijos. Mažeikių rajono savivaldybė (toliau – Savivaldybė) yra viena iš jų. Į Viekšniuose vykusį susitikimą atvažiavo visi projekto dalyviai iš Saldaus, Kuldigos ir Skrundos (Latvija), Akmenės, Ventos ir Mažeikių. Su jais susitiko ir Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė. „Tai ne pirmas ir, tikiuosi, ne paskutinis bendras Lietuvos ir Latvijos projektas, – sakė vicemerė. – Naudą pajus įvairiomis vandens ar sausumos transporto priemonėmis keliaujantys, laisvalaikį gamtoje leidžiantys žmonės. Mūsų rajonas taps patrauklesnis turizmui“.    

Siekiant pritraukti kuo daugiau turistų ir Ventos upę padaryti dar patrauklesnę baidarininkams, Mažeikių rajone įrengtos 6 sustojimo vietos (stovyklavietės) – šalia Palnosų, Viekšnių (netoli senųjų kapinių), Krakių, senojo geležinkelio tilto, Leckavoje (Dainų slėnyje) ir šalia Griežės piliakalnio. Jose įrengti stalai, suolai, šiukšliadėžės, laužavietės, tualetai. Prie gražiausių Mažeikių rajono lankytinų objektų – piliakalnių, vandens malūnų, Ventos ir mažesnių upių bei upelių santakų, kuriose nėra stovyklaviečių infrastruktūros, įrengta 19 informacinių ženklų vietų apie įdomiausius rajono lankytinus objektus.

Bendras projekto biudžetas yra apie 280 tūkst. eurų. Savivaldybės administracijos įgyvendinamos projekto dalies išlaidos sudaro 51,2 tūkst. eurų, o iš savivaldybės biudžeto šiam projektui įgyvendinti skirti 7,7 tūkst. eurų.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos