Bendras Mažeikių ir Neringos savivaldybių projektas – VII tarptautinis vaikų ir jaunimo festivalis-konkursas „Baltic voice 2019“

Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centras, Liudviko Rėzos kultūros centras (Juodkrantė) ir visuomeninė organizacija „Lietučiukės“ (Mažeikiai) liepos 2–4 d. jau septintą kartą Juodkrantėje, Liudviko Rėzos kultūros centro vasaros lauko estradoje, surengė tarptautinį vaikų ir jaunimo festivalį-konkursą „Baltic Voice 2019“, kuris ir šiais metais sulaukė didelio susidomėjimo.  Čia vėl suvažiavo jaunieji atlikėjai ne tik iš Lietuvos miestų, bet ir iš užsienio šalių: Suomijos, Švedijos, Ukrainos, Baltarusijos, Jungtinės Karalystės, Serbijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Rusijos, Lenkijos, Italijos, Estijos ir Latvijos (iš viso daugiau nei 150 dalyvių, kurių amžius nuo 6 iki 27 metų).

Pagrindinis festivalio tikslas – sukviesti vaikus ir jaunimą iš visų šalių, suteikti jiems galimybę kartu pasidalinti savo pasiekimais mene, parodydi savo talentą scenoje, susipažinti su įvairių tautų muzikine kultūra ir įrodyti, kad menas – tai jėga, kuri jungia tautas peržengdama visas sienas. Šis renginys – tai taip pat galimybė atrasti nuostabius Neringos krašto pajūrio gamtos kampelius, kurie Europoje jau seniai tapo istorija. 

Pagrindiniai festivalio organizatoriai mažeikiškiai. Festivalio direktorius – Mažeikių choreografijos mokyklos direktoriaus pavaduotojas Augustas Petkus, festivalio koordinatoriai – Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro vaikų popgrupės „Lietutis“ vadovas Algirdas Grinkevičius, Mažeikių kultūros centro personalo ir paslaugų vadybininkė Jūratė Tomkuvienė, Mažeikių kultūros centro renginių organizatorė Raimonda Sakalauskė, Visuomeninės organizacijos „Lietučiukės“ (Mažeikiai) prezidentė Edita Kneitaitė, Liudviko Rėzos kultūros centro direktorė Sonata Vaitonienė ir Liudviko Rėzos kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Virginija Burbienė (Juodkrantė). Festivalio globėjas Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Dalyvius vertino 7 narių tarptautinė žiuri komisija, iš kurių Lietuvai atstovavo mažeikiškis, muzikinės sudijos „Sekmadienis“ vadovas Antanas Dargis. Tarptautinės žiuri komisijos nuomone „Baltic voice“ jau tampa vienu iš geriausių vasaros konkursų-festivalių Europoje.

Pagrindinis auksinis prizas ir 500 eurų atiteko tarptautiniam duetui „Mikk & Darta“ iš Estijos ir Latvijos. Sidabrinis prizas ir 250 eurų – Gintarei Zenkevičiūtei (Lietuva, Švenčionėliai). 

Puikiai pasirodė ir kiti mažeikiškiai: 1 vieta 17–19 metų solistų amžiaus grupėje atiteko Kornelijai Lenzbergaitei, vadovas Algirdas Grinkevičius. 1 vietą 6–8 metų solistų amžiaus grupėje laimėjo Frėja Gineitytė, vadovas Antanas Dargis. 1 vieta 15 metų solistų amžiaus grupėje atiteko Rugilei Kairytei, vadovas Antanas Dargis. 2 vieta 17–19metų solistų amžiaus grupėje – Airingai Kneitaitei, vadovas Algirdas Grinkevičius. 2 vieta 14 metų solistų amžiaus grupėje –Austėjai Petrauskaitei, vadovas Algirdas Grinkevičius.

Organizatoriai labai dėkoja festivalio pagrindiniam rėmėjui Neringos savivaldybei bei jos administracijos direktoriui Egidijui Šakaliui, Mažeikių rajono savivaldybei bei Mažeikių rajono savivaldybės administracijos kultūros ir sporto skyriui,  festivalio pagrindinio prizo steigėjui UAB „Justepa“ (Mažeikiai), daugkartiniams festivalio rėmėjams: UAB „Valrem“ (Mažeikiai), UAB „RBII“ (Mažeikiai), UAB „SAURIDA Group“ (Mažeikiai), UAB „Mažeikių autobusų parkas“, UAB „Unilever Lietuva distribucija“, UAB „Mažeikių strėlė“ (Mažeikiai), UAB „Vigesta“ (Mažeikiai), UAB „Roventa“ (Mažeikiai), UAB „Deimra“ (Mažeikiai), už šviesas latvių koncertinei firmai „ASL“, už puikų garsą Ž. Barono įmonei „Muzikinis rūsys“ (Panevėžys), už tiesioginę TV transliaciją Ramūnui Šatkui (Mažeikiai), poilsio namams „Ąžuolynas“, viešbučiui „ibis Styles Klaipėda Aurora“, viešbučiui „Jūratė“, viešbučiui „Vila Flora“  ir AB „Smiltynės perkėla“.  

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos