Atnaujintos rekomendacijos – prašoma itin saugotis rizikos grupėje esančių asmenų

Sveikatos apsaugos ministerija, atnaujinusi rekomendacijas gyventojams, primena apie iki sausio 3 d. ribojamą judėjimą, kviečia ypač saugotis rizikos grupėje esančius asmenis, riboti kontaktus, likti namuose. 

Ribojamas judėjimas

Iki sausio 3 d. ribojamas judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus, kai vykstama dėl objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių. Raginama be svarbių priežasčių nepalikti savo gyvenamosios vietos.

Leidžiama nuvykti į darbą, maisto parduotuvę, laidotuves, prižiūrėti sergantį. Galima išvykti ir į kitą turimą registruotą nekilnojamojo turto vietą ar išeiti pasivaikščioti atvirose vietose.

Rekomenduojama kuo rečiau lankytis parduotuvėse, į jas vykti turėtų tik vienas šeimos narys. Esant galimybei rekomenduojama naudotis prekių pristatymo į namus paslauga. 

Išlieka reikalavimai laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp kitų asmenų, plauti rankas. Būtina viešose ir uždarose erdvėse dėvėti veido apsaugos priemones. 

Rizikos grupėje esantys asmenys

Primenama ypač saugotis asmenims, kurie serga lėtinėmis ligomis ar yra vyresnio amžiaus – užsikrėtus gali turėti didelę sunkių komplikacijų riziką: susitarti su darbdaviu dėl darbo nuotoliniu būdu, kuo rečiau lankytis parduotuvėse ar kitose viešose vietose.

Šeimos šventės

Rekomenduojama atidėti visas asmenines šventes arba jas organizuoti taip, kad jose dalyvautų tik vienos šeimos nariai, gyvenantys kartu.

Taip pat draudžiama nuomoti, subnuomoti apgyvendinimo paslaugoms skirtas patalpas, jei jose bus organizuojami privatūs renginiai, šventės ar kiti susibūrimai. 

Kontaktų skaičiaus ribojimas 

Draudžiami daugiau nei vienos šeimos kontaktai, išskyrus neatidėliotinus atvejus, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis. 

Ne rečiau kaip 2–3 kartus per dieną bent 10 min. reikėtų nepertraukiamai vėdinti gyvenamąsias patalpas. Kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius. 

Pajutus koronaviruso simptomus, konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju.

Rekomendacijos ČIA 

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos