Atšaukta ekstremali situacija dėl afrikinio kiaulių maro

Sausio 29 dieną Mažeikių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu atšaukta ekstremali situacija dėl afrikinio kiaulių maro Purvėnų kaime, kuri buvo paskelbta praėjusių metų birželio 18 dieną. Taip pat jau panaikinti visų keturių afrikinio kiaulių maro židinių,nustatytų kiaulių ūkiuose, apribojimai.
Keturiuose mūsų rajono Purvėnų, Sovaičių, Knabikų ir Tulnikių kaimuose esančiuose ūkiuose praėjusių metų vasarą buvo nustatytas kiaulių maras. Purvėnų kaime buvo paskelbta ekstremali situacija. Visuose ūkiuose imtasi priemonių sunaikinti ligos židinį bei apsaugoti aplinkinius ūkius nuo galimo užkrato.
Ūkiuose kiaulės buvo nugaišintos ir išvežtos utilizuoti. Atlikta dezinfekcija. Aplankyti ūkiai, esantys 10 kilometrų spinduliu nuo afrikinio kiaulių maro židinio. Atlikus paskutinę dezinfekciją, numatytą priemonių plane, dar kartą ištirta  situacija. Užkrato nerasta, tad buvo siūloma ekstremalią situaciją atšaukti.
Ūkiams, kuriuose buvo nustatytas ligos židinys, siūloma dar vienerius metus nuo paskutinės dezinfekcijos neauginti kiaulių tose fermose.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba šiemet planuoja aplankyti kiekvieną kiaulių augintoją ir patikrinti, ar laikomasi apsaugos priemonių bei ištirti, ar nėra užsikrėtusių gyvulių. Taip
pat kone kiekviename didesniame kaime ar gyvenvietėje planuoja organizuoti mokymus kiaulių augintojams, kurių metu bus pateikta pati aktualiausia informacija, kaip apsaugoti savo gyvulius, kad netektų jų sunaikinti. Kiekvienas kiaulių augintojas, kurių rajone daugiau nei 445, gaus asmeninę žinutę, kurioje bus nurodytas laikas ir vieta, kur, netoli jo gyvenamosios vietos, bus organizuojamas susitikimas. Į šiuos susitikimus taip pat kviečiami visi asmenys, norintys ar planuojantys įsigyti ir auginti kiaules.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos