Artėja mokslo metai – laikas pasirūpinti vaikų sveikatos pažymomis

Iki naujų mokslo metų likus beveik mėnesiui, specialistai ragina tėvus nedelsti ir jau dabar atlikti privalomą profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Pasirūpinti vaiko sveikatos pažymėjimu ugdymo įstaigoms tėvai turi iki rugsėjo 15 d. Duomenys, susiję su mokinio sveikatos pažymėjimu, kaip ir anksčiau, tvarkomi elektroniniu būdu.

Norint patikrinti vaiko sveikatą ir gauti vaiko sveikatos pažymą, pirmiausia reikia iš anksto užsiregistruoti ir laiku atvykti pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą. Vaikas sveikatos patikrinimo metu turi būti lydimas vieno iš tėvų (globėjų).

Šeimos gydytojas patikrinimo metu įvertina vaiko ūgį, svorį, kraujo spaudimą, regą, klausą, kraujotakos, kvėpavimo ir kitų organų bei jų sistemų funkcinę būklę. Taip pat paskiepyti vaikus pagal amžių priklausančius skiepus.

Duomenys, susiję su mokinio sveikatos pažymėjimu, tvarkomi elektroniniu būdu: profilaktinį vaiko sveikatos patikrinimą atliekantis šeimos gydytojas ir gydytojas odontologas duomenis apie vaiko sveikatos būklę įveda į elektroninį vaiko sveikatos pažymėjimą, taip užtikrinant jų konfidencialumą, o ugdymo įstaigos gauna tikslias rekomendacijas dėl vaiko galimybių dalyvauti ugdymo veikloje ir kt. nurodymus.

Vaiko sveikatos pažymėjimas galioja vienus metus nuo jo užpildymo datos.

Primenama, jog profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą kasmet privaloma visiems vaikams iki 18 metų.

Norint išvengti spūsčių prie gydytojų kabinetų prašoma tėvų vaiko sveikatos pažymėjimais pasirūpinti dar neprasidėjus naujiems mokslo metams.

Ryšių su visuomene skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos