Aptartos žalienų priėmimo ir atliekų rūšiavimo problemos

Mažeikių rajono seniūnijų seniūnai ir vietos valdžia susitiko su UAB „Telšių regiono atliekų centras“ atstovais. Bendrovė, šiuo metu eksploatuojanti Dargių kompostavimo aikštelę, seniūnus supažindino su žaliųjų atliekų priėmimo tvarka. Aptartos ir atliekų rūšiavimo problemos.

Mažeikių rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybė) lankėsi „Telšių regiono atliekų centro“ direktoriaus pavaduotojas Juozas Šlepetis, Eksploatacijos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitkus, ekologas-kontrolierius Ernestas Malakauskas. Susitikime taip pat dalyvavo Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, mero patarėjas Rimantas Gramas, Savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė, direktoriaus pavaduotojas Eimantas Salatka, Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyr. specialistas Virginijus Raudonius.

Pagrindinė tema – žaliosios atliekos, jų kompostavimas ir naudojimasis vieninga Gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacine sistema (toliau – GPAIS). Iki šiol seniūnijos šia sistema nesinaudojo, todėl „Telšių regiono atliekų centro“ atstovai įvardijo privalumus, paaiškino, kaip prisiregistruoti, užpildyti atliekų priėmimo lydraštį. „Daugiau kaip 12 tonų žaliųjų atliekų per metus sukaupusi seniūnija atliekas turi pristatyti į kompostavimo aikštelę, informaciją pateikti GPAIS“, – akcentavo atvykusieji ir pažadėjo konsultuoti seniūnus iškilus klausimams.

Artėjant rudeniui tampa aktualus ne tik žalienų tvarkymas, bet ir įvairių atliekų rūšiavimas. Atkreiptas dėmesys į kapinėse susidarančias atliekas. Didžioji jų dalis – žalienos. Seniūnai pastebėjo, kad kartu su jomis atsiduria ir stikliniai bei plastikiniai žvakių indeliai, ir metaliniai jų dangteliai, ir vainikų karkasai, ir gėlių krepšeliai, ir dirbtinės gėlės. Netvarkingai išmetamos atliekos užteršia kitas, o nerūšiavimas – „augina“ sąvartynus, todėl prašoma gyventojų atsakingesnio požiūrio.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos