Aptarta galimybė Viekšniuose steigti grupinio gyvenimo namus

Liepos 29 d. Viekšniuose vietos savivaldos vadovai apžiūrėjo keletą parduodamų gyvenamųjų namų, kuriuose būtų galima steigti grupinio gyvenimo namus psichikos negalią turintiems asmenims. Apsilankyta ir valstybės saugomame, tačiau gerokai apleistame Viekšnių malūne. Taip pat bendrauta ir su Viekšnių gaisrinėje dirbančiais ugniagesiais – domėtasi jų darbo sąlygomis.

Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius parodė Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotojai Sigutei Bernotienei, Savivaldybės administracijos direktorei Laimai Nagienei ir Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotojai Rasai Andrulaitienei parduodamus pastatus. Kalbėta, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skatinta stacionarių įstaigų pertvarkos procesą, bendruomeninių paslaugų plėtrą, kuriant alternatyvas institucinei globai. Viena tokių – grupinio gyvenimo namai. Juose gyvendami neįgalieji integruotųsi į bendruomenę, būtų ugdomi socialiniai įgūdžiai, savarankiškumas, sudarytos sąlygos saviraiškai, tobulėjimui.

Apžiūrint malūną, svarstyta, kaip būtų galima jį pritaikyti bendruomenės reikmėms ir turizmui, kad taptų traukos vieta, būtų lankomas rajono gyventojų ir svečių.

 Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos