ALKSNA XXVII tarptautiniame folkloro festivalyje „Hora Mare“

Rugpjūčio 13–19 d. Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansambliai ,,Alksna“ ir ,,Alksniokā“ dalyvavo XXVII tarptautiniame folkloro festivalyje 
„Hora Mare“ Kalaraši mieste Rumunijoje. Šį festivalį globoja CIOFF – Tarptautinė folkloro festivalių ir tautodailės organizacijų taryba, kurios kvietimu mažeikiškiai ir išvyko į Rumuniją. Dalį išlaidų kelionei skyrė Mažeikių rajono savivaldybė – dėkojame.
Festivalyje dalyvavo devynių šalių atstovai iš Serbijos, Gruzijos, Italijos, Argentinos, Prancūzijos, Bulgarijos, Armėnijos, Rumunijos ir Lietuvos. Alksniškiai buvo pirmieji lietuviai, atvykę į folkloro festivalį šiame mieste. 
Kalaraši miestas įsikūręs šalies pietuose, šalia Bulgarijos, yra vos už 120 km nuo Rumunijos sostinės Bukarešto ir 144 km nuo Konstancos, jūrų miesto, kuriame yra didžiausias Juodosios jūros uostas. 
Tarptautinis festivalis „Hora Mare“ yra pats didžiausias apskrities renginys, kurio su dideliu malonumu ir susidomėjimu laukia visa Kalaraši visuomenė. Festivalio tikslas – pristatyti šalies visuomenei skirtingų šalių kultūrą, stiprinti tarpkultūrinę bendrystę.
Nors festivalio dienomis termometro stulpelis pakildavo iki 34 laipsnių, alksniškiai pristatė 8 skirtingas programas-pasirodymus, dalyvavo festivalio dalyvių eisenoje, vakaronėse, kuriose vieni kitus mokė savo šalies šokių, lankė miesto įžymiąsias vietas, muziejus, lankėsi Rumunijos sostinėje Bukarešte. 
Įveikę daugiau nei 5 tūkstančių kilometrų kelionę alksniškiai grįžo pilni gerų įspūdžių ir planuojantys lietuvišką tradicinį folkorą pristatyti ir kitose šalyse.

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos