Aktyvūs jauni žmonės kurią naują miesto veidą

Vakar, birželio 27 d., Mažeikių bendruomeninio pagalbos vaikams centro patalpose įsikūrusioje Atviroje jaunimo erdvėje vyko jau tradiciniu tampantis trečiasis, savivaldos, verslo ir jaunimo susitikimas, kurio tikslas – išgirsti „atsineštas“ idėjas ir kartu jas įgyvendinti, rasti bendrus interesus, atsakyti į visoms pusėms rūpimus klausimus ir spręsti problemas, kad Mažeikiuose gyventi būtų gera.

Gal dėl to, kad už lango vasara ir atostogų metas, šis susitikimas nesulaukė didelio jaunų žmonių susidomėjimo, tačiau, kad ir nedaug jų buvo, bet pokalbis buvo konstruktyvus. Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja S. Bernotienė kalbėjo apie galimybes aktyviems jauniems žmonėms kurti viešąsias įstaigas ir teikti įvairias vaikų ar net senjorų užimtumo paslaugas bei konkuruoti net su biudžetinėmis įstaigomis. Kalbėta apie vaikų, jaunimo užimtumą, galimas socialines veiklas, savanorystę ir būtinybę ugdyti bei motyvuoti socialinės rizikos šeimose gyvenančius vaikus. Taip pat apie jaunų žmonių siekiamybę kurti geresnius, gražesnius ir linksmesnius Mažeikius, nes kiek padarysi gero savo miestui pats, tiek jis geras ir bus.

Jauni ir aktyvus visuomenininkai – Atviros jaunimo erdvės siela Ugnė Mikalauskaitė ir Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos pirmininkas, asociacijos „Mažeikių gatvės gimnastai“ vadovas Edgaras Kontrimas pasidalino ateities planais – dar šiemet bus organizuoti du gyventojus subursiantys renginiai. Vienas jų – jau trečius metus organizuojamas „Mažeikių miesto piknikas“. Rugpjūčio 31 d. Senamiesčio parke vyks jaunimo diskusijos su Mažeikių rajono savivaldybės meru, bus skatinamas bendruomeniškumas. „Ilsėkis, kepk, valgyk, žaisk, linksminkis“, – sakė U. Mikalauskaitė. Antrasis renginys – tris dienas truksiantis, jau antrus metus organizuojamas alternatyvaus meno festivalis „Chaosas“. Jauni žmonės prisipažino, kad laukia verslo atstovų pagalbos įgyvendinat jų idėjas.

Visi dalyvavusieji susitikime džiaugėsi galimybe susėsti kartu, išgirsti ir suprasti vienas kitą, iškelti naujus tikslus ir kartu spręsti iškilusias ar dar tik iškilsiančias problemas, tad nutarė rinktis kiekvieną paskutinį mėnesio ketvirtadienį ir U. Mikalauskaitės siūlymu šiuos susitikimus pavadinti „Fokus grupe“, nes čia fokusuojamasi į Mažeikius. Ji tikisi šią iniciatyvą labiau išpopuliarinti ir į susitikimus pakviesti visus, miestą ir rajoną kurti norinčius, mažeikiškius. 

 

Bendrasis skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos