Akcijoje „Bėgame už laisvę“ savanoriauti panoro gausus būrys jaunų žmonių

Jau greit visi pasaulio lietuviai išradingai ir linksmai švęs 101 Lietuvos gimtadienį. O mažeikiškiai ir miesto svečiai vasario 16-ąją pradės laisvės bėgimu. Sausio 29 d. Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje vyko susitikimas su „Bėgame už laisvę“ savanoriais, kurie rūpinsis, kad šis, jau trečią kartą organizuojamas, renginys vyktų sklandžiai ir saugiai.  

Pasiskirstyti pareigomis, aptarti darbų organizavimo eigos į pirmąjį susitikimą atvyko gausus būrys savanoriauti pasiryžusių jaunuolių ir Trečiojo amžiaus universiteto atstovų. Šį bėgimą organizuoja Mažeikių bėgikų klubas „Penki kalnai“, o jo  vadovė Milda Zubavičienė pristatė būsimo renginio scenarijų: vaikai iki 10 metų bėgs 400 metrų distanciją, jaunuoliai iki 16 metų – 1,200 kilometro distanciją, o suaugusieji savo jėgas galės išbandyti 3,3 ir 10 kilometrų distancijose. Organizatorė džiaugėsi, kad kasmet norinčiųjų dalyvauti bėgime vis daugėja. Pirmaisiais metais bėgo kone 800 dalyvių, praėjusiaisiais jau – 1 100 bėgikų, o šiemet laukiama jų dar daugiau. Šiuo metu jau užsiregistravo kone 850 bėgimo dalyvių, tad tikimasi, kad Mažeikių gatves užlies 1 300 bėgimo entuziastų, juos palaikyti atvykusių draugų, šeimos narių ir žiūrovų.

Savanoriai darbą pradės jau vasario 15-ąją. Organizatoriai ir visi jiems padedantys ruošis dalyvių registracijai, tvarkys patalpas, kuriose atvykusieji galės persirengti, pasiruošti startui. Savanorių pareigos – pasirūpinti bėgikų registracija bėgimo dieną, išdalyti numerius, prižiūrėti tvarką, baigus bėgimą, kiekvieną bėgiką papuošti medaliu. Taip pat bėgikų drabužių priežiūra, košės dalinimas ir daugybė kitų „funkcijų, kartais net nereglamentuotų ir neaptartų.

Susitikime dalyvavo ir už bendrą darbą dėkojo Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė. Ji džiaugėsi, kad šis, jau trečiasis, bėgimas skirtas Žemaitijos metams paminėti. Dėkojo visiems, panorusiems tądien tarnauti mažeikiškiams ir miesto svečiams bei prisidėti minint Lietuvai labai svarbią datą – Valstybės atkūrimo dieną.

Bendrasis skyrius 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos