101-asis šalies gimtadienis – sportiškai, linksmai ir iškilmingai

Šį savaitgalį mažeikiškiai ir visa Lietuva šventė jau 101-ąjį mūsų šalies gimtadienį!!! Mažeikiškiai tikrai buvo pasiruošę jį švęsti – rajone buvo gausu renginių, visur plevėsavo vėliavos, o gatvės ir aikštės prisipildė trispalve atributika pasidabinusių žmonių.

Parodos atidarymas

Šventės išvakarėse Mažeikių muziejuje jau šešioliktą kartą dailės mokyklos mokytojai ir mokiniai pakvietė į savo parodos atidarymą – instaliaciją „Prezidento skrybėlė“, nes šie metai paskelbti Prezidento Antano Smetonos metais. Parodą pristatė Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklos jaunieji atlikėjai. Į parodos pristatymą atvyko Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė ir gausus būrys sveikintojų, kolegų, draugų.

Bėgame už laisvę – daugiau nei 1 300 bėgikų

Vasario 16 d. 12 val. prie Mažeikių rajono savivaldybės startavo „Bėgimas už laisvę“. Jame – daugiau nei 1 300 įvairaus amžiaus sporto entuziastų ne tik iš Lietuvos. Keturi bėgikai atvyko net iš tolimojo Sankt Peterburgo (Rusija). Įvairiose distancijose susirungė ir savo jėgas išbandė tiek maži, tiek dideli. Jauniausiam bėgikui vos 9 mėnesiai, vyriausia bėgikė, įveikusi 3,3 km, 66 metų moteris, o vyriausias bėgikas, kuris įveikė 10 km distanciją – 75 metų vyras.

Savivaldybės meras Antanas Tenys pasveikino visus susirinkusiuosius, palinkėjo bėgimo dalyviams ištvermės ir sėkmės, o palaikymo komandai – savo plojimais ir paraginimais padėti jiems.

Pagrindinė renginio rungtis – 10 km bėgimas sertifikuota trasa, o pradedantiesiems ir mėgėjams skirtas vienas ratas, kurio ilgis 3,3 km. Vaikai jėgas nemokamai išmėgino 400 m ir 1200 m distancijose.

Visiems bėgusiesiems įteikti atminimo medaliai, nugalėtojams bus įteikti prizai, o kai kurie sulaukė net siurprizų. Taip pat bus apdovanoti greičiausi mažeikiškiai, jauniausi ir vyriausi dalyviai, specialus apdovanojimas atiteko 10 km rekordus pasiekusiam vyrui ir moteriai. Apdovanojimus mažiesiems bėgikams teikė Savivaldybės mero pavaduotoja S. Bernotienė, o greičiausiais įveikusius 10 km distanciją sveikino Savivaldybės meras A. Tenys.

Šis bėgimas įtrauktas į Lietuvos bėgimo taurės įskaitos II etapą ir oficialų Lietuvos lengvosios atletikos federacijos kalendorių. Jo organizatoriai Mažeikių bėgikų klubas „Penki kalnai“ ir jo prezidentė Milda Zubavičienė.

Aukotos šv. Mišios ir pagerbti žuvusieji už tėvynės laisvę

Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje aukotos šv. Mišios už tėvynę Lietuvą ir už mus, jos vaikus. Jas aukojo kun. Vytautas Dvaržeckis. Po mišių, tradiciškai išsirikiavę šauliai ir visi šv. Mišiose dalyvavusieji patraukė į Nepriklausomybės aikštę, kurioje vyko atminimo valanda „1949 m. deklaracija“. Šiemet sukanka 70 metų nuo tos dienos, kai Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Taryba, sudaryta iš aštuonių asmenų, 1949 m. vasario 16 d. priėmė deklaraciją, kuri užtikrino Lietuvos valstybės tęstinumą ir skelbė lietuvių tautos valią atkurti nepriklausomą demokratinę valstybę. Savivaldybės vadovai ir LR Seimo narys padėjo gėlių puokštę ir pagerbė kovojusius prieš sovietinę okupaciją bei padėjusius galvas už Lietuvos Laisvę ir Nepriklausomybę.

Mažeikių rajono savivaldybės meras A. Tenys sveikino ir palinkėjo visiems susirinkusiesiems gerų darbų ir norų, darniai kuriant mums visiems brangią Lietuvą. Aikštėje aidėjo šventinės salvės, jaunieji šauliai davė priesaikas.

Po atminties valandos susibūrę draugėn mažeikiškiai, šauliai, savanoriai, pasipuošę tautine atributika, nešini trispalvėmis ir septyniais deglais, dalyvavo šventinėje eisenoje „Aš einu“ nuo Nepriklausomybės aikštės link Savivaldybės kultūros centro.

Šventiniame koncerte apdovanoti Mažeikių kraštui nusipelnę asmenys

Pilnut pilnutėlėje Savivaldybės kultūros centro Didžiojoje salėje vyko šventinis koncertas. Švęsti 101-ąjį Lietuvos gimtadienį ir pasveikinti Mažeikių kraštui nusipelniusių asmenų atvyko gausus būrys mažeikiškių ir miesto svečių. Šventinę nuotaiką kūrė ir savo muzika, šokiais, dainomis žavėjo Mažeikių krašto atlikėjai, kolektyvai.

Renginio dalyvius ir visą Mažeikių krašto bendruomenę sveikino Savivaldybės meras A. Tenys. „Tėvynės garbinga praeitis ir šviesi valstybingumo šventė tesustiprina mūsų visų siekį kurti geresnius ir gražesnius Mažeikius, lai vienija ir telkia prasmingiems darbams vardan Lietuvos“, – kalbėjo rajono vadovas.

Koncerto metu Mažeikių rajono savivaldybės garbės piliečio regalijomis papuošta Jolanta Tendienė, Garbės ženklai „Už nuopelnus Mažeikių kraštui“ įteikti Česlovui Pečetauskui ir Stanislovui Jakučinskui, įteikta dvylika Mažeikių rajono savivaldybės nominacijų.

Bendrasis skyrius

 

 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos