Šventės išvakarėse vyko tarptautinė konferencija „Metalo ir ugnies valdovai“

VI Tarptautinė kalvystės meno ir amatų šventė prasidėjo jau penktadienį, birželio 7 d. Į Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklą rinkosi žaizdro ugnies nugairintais veidais meistrai iš Suomijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos. Rinkosi į tarptautinę konferenciją „Metalo ir ugnies valdovai“.

Sveikinimo žodį tarė konferencijos paklausyti atvykęs Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius. Pranešimus konferencijoje skaitė Mažeikių muziejaus vyriausiasis muziejininkas Vytautas Ramanauskas („Kryždirbystės ištakos Mažeikiuose“), Lietuvos menotyrininkas, etnologas, humanitarinių mokslų daktaras Vytautas Tumėnas („Meninės kalvystės tradicija“), LR dailininkų sąjungos monumentaliojo meno sekcijos narys, Suomijos kalvių sąjungos garbės narys, lenkų, čekų, estų, rusų kalvių sąjungų paprastasis narys Algirdas Stankus („Metalo plastika“). Pranešėjams dėkojo Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė. Po konferencijos šventės svečiai apžiūrėjo Mažeikių muziejuje eksponuojamą respublikinio kalviškosios kryždirbystės konkurso parodą „Lietuvos kalvių kalvis 2019“. Apžiūrėję parodą atvykusieji šventės dalyviai susitiko Baltų aikštėje, pagerbė išėjusius kolegas... O paskui – vakaronė Renavo dvare su alksniškiais.

1986 m. įvyko pirmoji respublikinė liaudies pynėjų šventė. Ji ir buvo tramplinas į meno ir amatų švenčių maratoną. Jos vyko 1989 m., 1995 m., 1998 m., 2003 m. Pirmąją kalvių šventę 1999 m. savo kalvėje organizavo kalviai Stankai. Antroji kalvių šventė šalia Daubarių piliakalnio įvyko 2005 m. Nuo 2007 m. Tarptautinę kalvystės meno ir amatų šventę organizuoja Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centras kartu su kaviais Algirdu, Martynu Stankais ir Virgilijumi Mikuckiu.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos