Šventė Kultūros dieną

Balandžio 15-ąją pasaulis mini Kultūros dieną. O Mažeikiuose ją švęsti pradėta jau balandžio 12 d., penktadienį. Į Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro Pramogų salę susirinko gausus būrys tų žmonių, kurie visad rūpinasi mūsų turiningu laisvalaikiu ir dirba tada, kai mes švenčiame. Tai kultūros darbuotojai. Šiandien šventė jie. Telšių regiono – Mažeikių, Plungės, Rietavo, Telšių – kultūros centrų, bibliotekų ir muziejų atstovai sveikino vieni kitus, klausėsi prasmingos paskaitos, koncerto, stebėjo Mažeikių „Gabijos“ gimnazijos mokinių sukurtą avangardinių madų šou ir šoko.

Visus susirinkusiuosius sveikino Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys. „Kultūrą jus kuriate kasdienine savo veikla ir darbais, vedate mus į dvasinį tobulėjimą, skleidžiate gėrį ir šviesą. Nuoširdžiai jums dėkoju už dainos, šokio, papročių, tradicijų puoselėjimą, ir linkiu neblėstančio kūrybinio entuziazmo, gražių idėjų. Neišsidalinkite dalindami gėrį, o nuolat aukite“, – sakė A. Tenys.

Kultūros diena – minima balandžio 15 d. 1935 metų balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas F.Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes.

Bendrasis skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos