Šildymo sezonas įpusėjo – būtina atlikti dūmtraukio patikrą

Įpusėjus žiemai ir šildymo sezonui, būtina atlikti eksploatuojamo dūmtraukio patikrą – gyvenamajame sektoriuje turto ir sveikatos saugumu privalo pasirūpinti patys gyventojai.

Eksploatuojant šildymo įrenginius, naudojančius kietąjį kurą, reikia nepamiršti, kad iš dūmtraukių, dūmtakių, šildymo sienelių kanalų turi būti išvalyti suodžiai ne tik prieš šildymo sezono pradžią, bet ir eksploatavimo metu ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius. Būtina įsitikinti, ar dūmtraukyje nėra įtrūkimų, esant galimybei apžiūrėti, ar dūmtraukis, kertantis degias perdangos ir degias stogo konstrukcijas, įrengtas, izoliuotas saugiu atstumu, nepažeidžiant šildymo sistemų, naudojančių kietąjį kurą, gaisrinės saugos taisyklių reikalavimų.

Neišvalytuose dūmtraukiuose užsidegę suodžiai kelia didelį pavojų, kai dėl intensyvaus degimo temperatūra kamine pasiekia maždaug 1000–1200 °C. Dažnai tokie gaisrai išplinta dėl krosnių, židinių ar dūmtraukių įrengimo reikalavimų pažeidimų, kai, degant suodžiams, nuo įkaitusio dūmtraukio užsidega pastato degios konstrukcijos.

Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis, rajone 2022 m. minėtų gaisrų atvejų fiksuota 34, per paskutinių 5 m. laikotarpį – 142. Tarnyba primena, kad laiku pastebėti gaisrą, sumažinti patirtus nuostolius ar išsaugoti gyvybę gali padėti namuose įrengtas autonominis dūmų detektorius, kuris kiekviename būste privalomas nuo 2018 m. gegužės 1 d.

Įrengiant ir eksploatuojant dūmtraukius, reikėtų vadovautis šiais teisės aktais:

Šildymo sistemų, naudojančių kietąjį kurą, gaisrinės saugos taisyklės –  https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.459174?jfwid=rp9xf4aot

Bendrosios gaisrinės saugos taisyklės – https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.250714/asr

Mažeikių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba

Nuotrauka iš Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos archyvo

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos