Šiandien – Pasaulinė aplinkos apsaugos diena

Pasaulinė aplinkos apsaugos diena minima kasmet birželio 5-ąją. Tai diena, kuria siekiama atkreipti pasaulio visuomenės dėmesį į aktualiausias aplinkos problemas ir paskatinti imtis aplinką tausojančių iniciatyvų, kai apibendrinama visa aplinkos labui nuveikta veikla.

Kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie aplinkosauginių problemų sprendimo ir imtis konkrečių veiksmų. Atkreipkime dėmesį į tai, kokią įtaką aplinkai daro mūsų veiksmai – rūšiuokime atliekas, į darbą ar mokslo įstaigą keliaukime pėsčiomis, dviračiais ar kitomis, oro neteršiančiomis judėjimo priemonėmis, tausokime elektros energiją. Atminkime, mūsų nepamatuotų poreikių tenkinimo pasekmės gali tapti katastrofiškos.

Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 1972 m. Stokholme vykusios tarptautinės konferencijos, skirtos globalinėms aplinkos problemoms spręsti, atidarymo metu. Konferencijos dalyviai – 115 šalių ir tarptautinių organizacijų atstovai – pareiškė, kad gamtos ištekliai, įvairios ekosistemos turi būti išsaugotos ateities kartoms.

Bendrasis skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos