Įteikta septynioliktoji Mažeikių krašto kultūros premija

Penktadienį, birželio 7 d., įteikta jau septynioliktoji Mažeikių krašto kultūros premija. Šiemet šį garbingą apdovanojimą pelnė Mažeikių choreografijos mokyklos baletmeisterė Ramunė Zelbienė. Į iškilmingą apdovanojimo šventę sugūžėjo didžiulis būrys laureatės draugų, artimųjų, kolegų, mokinių, jų tėvelių ir savivaldos atstovų. Mažeikių rajono savivaldybės merui Vidmantui Macevičiui ir Savivaldybės mero pavaduotojai Sigutei Bernotienei įteikus garbingąjį apdovanojimą sveikinti skubėjo visi. R. Zelbienė tiesiog „skendo“ gėlių ir sveikinimų jūroje, o mokinių vedama sukosi šokio ritmu.
Šių metų premijos laureatė – iniciatyvi, darbšti, besidžiaugianti, energinga, per gyvenimą šokanti valso, džiaivo, polkos žingsniu. Ji įgyvendina daugybę projektų, pasitelkia ne tik šokėjus, bet ir kitus partnerius – švietimo ir kultūros įstaigas, bendruomenes, visuomenines organizacijas.
R. Zelbienei šokis jau vaikystėje tapo gyvenimo savastimi, tad baigusi mokyklą Mažeikiuose iškeliavo į Klaipėdą, kur universiteto Menų fakulteto Sportinių šokių katedroje įgijo sportinių šokių trenerės-pedagogės specialybę. Bet mergina, kurse vadinama lietuvaite, taip ir liko širdyje liaudininke. 1998-aisiais metais, sukaupusi žinių ir praktinių įgūdžių kraitę, grįžo į gimtąjį miestą, į savo namus ir į „Kauškutį“. R. Zelbienė kūrė įvairias programas ir taip sukosi dienos pramoginių, liaudiškų šokių sūkury... Nuo 1999-ųjų metų ji yra Žemaičių dūdų švenčių vyriausioji baletmeisterė ir choreografė. 2007 m. Ramunė Zelbienė tapo Respublikinių, Moksleivių, Pasaulio lietuvių dainų švenčių baletmeisterių asistente, o vėliau ir baletmeistere. 2016-ųjų metų Moksleivių dainų šventės, 2018-ųjų Pasaulio lietuvių dainų šventės Šokių dienų baletmeisterė ir būsima dar tik būsiančios 2020-ųjų metų Lietuvos moksleivių dainų šventės kūrybinės grupės narė, Šokių dienos baletmeisterė.
Premijos laureatė choreografijos mene pasiekusi ženklių rezultatų, gerbiama ne tik miesto, bet ir respublikos choreografų. Jos vadovaujami šokėjai pripažinti ir gerai įvertinti ne tik mūsų miesto, bet ir kitų miestų žiūrovų, apdovanoti įvairiomis premijomis, daugybės tarptautinių, respublikinių konkursų diplomantai, laureatai. Ji keliauja po pasaulį kaip šokėja ir kaip baletmeisterė, garsina Mažeikių ir Lietuvos vardą suvokdama, kad: „Kiekvienas savo šaliai mes būsime tiek vertas, kiek savo dvasios lobių jai paliksime“.
R. Zelbienė apsupta artimųjų ir draugų vis kartojo, kad šis apdovanojimas ne jai vienai. Tai viso darnaus Mažeikių choreografijos mokyklos kolektyvo apdovanojimas. Nes be jo, be mokinių, kurie nuoširdžiai mokosi ir scenoje įgyvendina jos vizijas, nebūtų ir šio apdovanojimo.
Pirmoji Mažeikių krašto kultūros premija buvo įsteigta 2001 m., o pirmoji premija įteikta 2002 m. tuometinei Mažeikių kultūros centro direktorei Kristai Kinčienei. Šiemet premijos laureatas Krašto kultūros premijos laureatų knygoje įrašytas jau septynioliktu numeriu. Premijos pretendentu gali būti kiekvienas Mažeikių krašto gyventojas arba iš šio krašto kilęs asmuo, ieškantis ir įgyvendinantis naujas, originalias kūrybos ir kultūrinės veiklos formas, puoselėjantis ir propaguojantis krašto etnokultūrą, dirbantis kultūrinį švietėjišką darbą, aktyviai dalyvaujantis krašto visuomeninėje kultūrinėje veikloje, tiekiantis paramą krašto kultūros institucijoms, meno kolektyvams, remiantis krašto žmonių kultūrines iniciatyvas ir saviraišką.

Bendrasis skyrius

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos