Įteikta dvidešimt antroji rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos vardo premija

Kovo 7 d., penktadienį, Židikų kultūros centre vyko iškilminga rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijos įteikimo ceremonija. Šiemet šis garbingas apdovanojimas įteiktas Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiajai specialistei Rūtai Končiutei-Mačiulienei, nenuilstančiai mūsų rajono paveldo objektų saugotojai, kuri skiepija meilę savo gimtinei, vienija ir skatina visus rajono žmones išlaikyti istorinę atmintį ir etnografines tradicijas.

Apdovanojimą, kuris skiriamas už rašytojos gyvenimo ir kūrybinių vertybių puoselėjimą, kultūrinę ir švietėjišką veiklą, įteikė Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys. Sveikindami jie dėkojo už tai, kad apdovanotoji išplėtė paminklosaugos ribas, kad inicijuoja ir palaiko įvairias veiklas, yra nepailstanti renginių, mokymų, seminarų, ekskursijų, diskusijų, konkursų, ekspedicijų ir konferencijų organizatorė bei dalyvė. Dėka jos daugybė istorinių paminklų atgimė, ji, negailėdama savęs, dirba ir rūpinasi kultūros paveldo objektų, istorinių ženklų, svarbių Lietuvai, Mažeikių kraštui, išsaugojimu.

Šventė prasidėjo 15 val. Židikų Šv. Onos koplyčioje, kurioje palaidota rašytoja. Susirinkusieji padėjo gėlių, uždegė žvakučių. Po to aplankė Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos memorialinį muziejų. O į Židikų kultūros centro salę sugūžėjo didžiulis būrys draugų, kolegų, svečių, kurių kiekvienas lipo ant scenos norėdami pasveikinti R. Končiutę-Mačiulienę, užliedami ją jūra gėlių ir šiltų apkabinimų.

Šventę užbaigė Vaidos Genytės koncertas.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos