Į konteinerį mesti žalienų ir stambiagabaričių atliekų negalima: kaip jų atsikratyti

Mažeikiškiuose prie bendro naudojimo konteinerių vis dar galima išvysti paliktus senus baldus, buities techniką, padangas statybines medžiagas ar žaliąsias atliekas. Dažnas taip besielgiantis pastebėtas gyventojas ginasi nežinantis, kad palikti šių atliekų prie konteinerių negalima.

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius primena, kad draudžiama mesti į komunalinių atliekų konteinerius arba palikti šalia jų žaliąsias atliekas, padangas, baldus, šaldytuvus, statybines medžiagas ir informuoja, kad skyrius turi teisę ir atlieka vaizdo stebėjimą mobiliomis kameromis, kad nustatyti pažeidėjus.

Ypatingą dėmesį prašo skirti statybinėms atliekoms, išmetamiems baldams, nenaudojamai buitinei technikai ir kt. elektros ir elektroninei įrangai, padangoms – jos iš gyventojų nemokamai priimamos stambiagabaričių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo bei rūšiavimo aikštelėje, Algirdo g. 40 C, Mažeikiuose.

Gyventojai, kurių veikloje susidaro žaliosios atliekos, gali naudotis savo žaliųjų atliekų kompostavimo įrenginiais, atitinkančiais atliekų tvarkymą reglamentuojančius teisės aktus arba privalo šias atliekas pristatyti į žalienų kompostavimo aikštelę Dargių sąvartyne, Mažeikių rajone, kur žaliosios atliekos iš gyventojų priimamos nemokamai http://www.tratc.lt/mazeikiai/atlieku-priemimo-aiksteles/. Nedidelį žaliųjų atliekų kiekį (iki 100 kg) galima atvežti ir į stambiagabaričių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo bei rūšiavimo aikštelę, esančią Algirdo g. 40 C, Mažeikiuose. Norintiems kompostuoti žaliąsias ir maisto atliekas, kompostavimo konteineriai nemokamai dalinami UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ (Kęstučio g. 15, Mažeikiai).

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) 366 str. Savivaldybių tarybų patvirtintų tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 (dvidešimt) iki 140 (vieno šimto keturiasdešimt) eurų, o ANK 367 str. Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 (trisdešimt) iki 140 (vieno šimto keturiasdešimt) eurų. Šių straipsnių 1 dalyje numatyta, kad administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 140 (vieno šimto keturiasdešimt) iki 600 (šešių šimtų) eurų.           

Visus mažeikiškius prašome būti pilietiškiems ir aktyviems, siekiant užtikrinti saugią aplinką, tvarką ir švarą savo mieste. Pamačius pažeidėjus, prašome pažeidimo faktą nufotografuoti ar nufilmuoti, kad matytųsi taisykles pažeidusio gyventojo automobilio markė, valstybinis numeris ir asmens(-ų) atliekamas veiksmas. Nepavykus pažeidėjo užfiksuoti techninėmis priemonėmis, užtenka ir paliudyti nurodant pažeidėjo duomenis (pvz., automobilio numerį) ir padarytą pažeidimą (pvz., išmetė padangas).

Apie pažeidėjus praneškite Viešosios tvarkos skyriui adresu: Stoties g. 18, 201 kab. arba 205C kab. (2 aukštas), Mažeikiuose, tel.: (8 443)  90 684, (8 443)  95 328; mob.: 8 656 43141, 8 685 41 505, el. p. vtskyrius@gmail.com.

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius kontroliuoja, kaip rajono gyventojai laikosi Mažeikių rajono savivaldybės tarybos patvirtintų Mažeikių rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo ir Mažeikių rajono miestų ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių bei primena, kad visi Mažeikių rajono gyventojai privalo laikytis minėtų taisyklių, kurias galima rasti Mažeikių rajono savivaldybės interneto svetainėje

 

Viešosios tvarkos skyriaus informacija 

 

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos