Į Baltijos kelio jubiliejinį minėjimą išvažiavo gausus būrys rajono gyventojų

Rugpjūčio 23-iąją per 150 mažeikiškių trimis autobusais iš PC „Topo centras“ automobilių stovėjimo aikštelės pajudėjo Puškonių kaimo (Pasvalio r.) link. Tiek žmonių atsiliepė į kvietimą registruotis. O kiek dar jų keliaus savarankiškai, kad vienybėje galėtų paminėti Baltijos kelio jubiliejinę sukaktį. Kiek jų sustos prie savo prieš 30 metų pastatytų koplytstulpių, kryžių ir kitų atminimo ženklų gyvoje eilėje taip ryžtingai, su tokia meile širdyje ir tikėjimo jausmu, kaip tada.

Mažeikių rajono gyventojai, kaip ir prieš 30 metų, važiuoja į Puškonių kaimą. Čia rengiamas susitikimas su vietos bendruomene, koncertas, bus padėtos gėlės bei uždegtos žvakutės prie Baltijos keliui atminti pastatyto kryžiaus. Puškonių bendruomenė šia proga rengia savo kraštietės audėjos Virginijos Tribienės austų juostų parodą. Taip pat bus pašventinta medinė koplytėlė su šv. Jurgio skulptūrėle, žyminti mažeikiškių stovėjimo vietą. Po koplytėlės šventinimo ir susitikimo su vietos gyventojais rajono gyventojai vyks į Lietuvos–Latvijos pasienį, prie atminimo ženklo, skirto Baltijos keliui, kur 17.00 val. vyks susitikimas „Baltijos kelias – tai mes“. Jame dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Latvijos Respublikos Prezidentas Egilis Levitas.

Gyventojai, vykstantys ir vyksiantys su savo transportu, turi važiuoti A4 keliu (kilometrai skaičiuojami nuo Panevėžio miesto iki Lietuvos ir Latvijos pasienio) iki 56 km esančio kryžiaus. Automobilius galima pastatyti 55,4 km Puškonių kaimo pabaigoje, Ramužių gatvėje.

Bendrasis skyrius

Komentarai (0)

Parašykite savo nuomonę:

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami automatiškai

Prisijungusių sistemos lankytojų komentarai svetainėje yra viešinami tik patvirtinus administratoriui

:

Susijusios naujienos