Spaudos konferencijoje „Pavasarinė tvarkymosi akcija „Darom 2018“

2018-04-12

Balandžio 11 d., trečiadienį, Mažeikių rajono savivaldybėje (toliau – Savivaldybė) vyko spaudos konferencija, skirta aptarti pavasarinės akcijos „Darom 2018“ organizavimo klausimus. Šiais metais, kaip ir pernai, akcentuojama rūšiavimo svarba.
Dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys, Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Eimantas Salatka ir Saulius Šiurys, Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Virginijus Raudonius, Mažeikių seniūno pavaduotojas Alfredas Valančius.
„Jau 11-ąjį kartą kviečiame mažeikiškius aktyviai dalyvauti pavasarinėje tvarkymosi akcijoje „Darom“, o šie metai išskirtiniai – Lietuvos šimtmečio metai, ir akcijos organizatoriai visus kviečia dalyvauti joje, susitvarkyti ne tik savo kiemą, bet ir viešąsias erdves, – kalbėjo Savivaldybės meras A. Tenys. Akcijos pradžia – balandžio 21 d. 10 val., tačiau norėtųsi, kad šia viena diena akcija nesibaigtų. Akcijos tikslas – pakviesti ne tik miesto, bet ir rajono, t. y. seniūnijų gyventojus susitvarkyti savo visuomenines teritorijas“. Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė kvietė būti pilietiškais, o dėka kiekvieno mūsų pavasarinė aplinka gali būti dar gražesnės. Mažeikių seniūno pavaduotojas Alfredas Valančius sakė, kad akcijoje kiekvienais metais dalyvauja apie 20 organizacijų, su kuriomis apie akciją aptaria visus kylančius organizacinius klausimus.
Vietinio ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Virginijus Raudonius informavo, kad visi norintys akcijoje dalyvauti turėtų kreiptis į savos seniūnijos seniūną, kuris nurodys tvarkymo vietas (jos paskelbtos Savivaldybės interneto svetainės skyrelyje „Atliekų tvarkymas“). Viešojo pirkimo būdu yra parinktas vežėjas UAB „Ecoservice projektai“, kuris veš surinktas atliekas. Akcijos dalyviai darbui turi turėti pirštines, bus dalinami dviejų spalvų maišai – permatomi ar mėlynos spalvos maišai skirti pakuotėms, juodi – likusioms atliekoms.
Gyventojai buvo raginami nebenaudojamas padangas, nebereikalingus baldus vežti į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelę Algirdo gatvėje, kur šios atliekos priimamos nemokamai. Du kartus per metus iš gyventojų apvažiavimo būdu surenkamos ir išvežamos stambiagabaritės bei elektros ir elektroninės įrangos atliekos (išvežimo grafikas – Savivaldybės interneto svetainės skyrelyje „Atliekų tvarkymas“), todėl gyventojai prašomi kitu metu nenešti šių atliekų prie konteinerių ir nedidinti visų mokamos rinkliavos už atliekų tvarkymą.
Visi vieningai pabrėžė, kad kasmet keliamas tas pats uždavinys – kad kuo mažiau atliekų patektų į sąvartyną. „Norime gyventi švariame, gražiame mieste, bet tik visų pastangomis ir įdėtu darbu tai galime pasiekti,“ – kalbėjo Savivaldybės meras A. Tenys. 

Ryšių su visuomene skyrius

Spausdinti Siųsti draugui Archyvas