Kviečiame į 11-ąjį Nacionalinio diktanto konkursą

2018-01-30

Mieli mažeikiškiai, kovo 2 d., penktadienį, 11.00 val. Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) salėje (Laisvės g. 8, II aukšte) kviečiame prasmingai paminėti Tarptautinę gimtosios kalbos dieną ir dalyvauti pilietiškumo pamokoje – Nacionalinio diktanto konkurse. Diktanto tekstas bus skaitomas per LRT radiją, bus transliuojama internetu.
Nacionalinis diktantas – tarptautinis suaugusiųjų ir moksleivių raštingumą skatinantis konkursas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba, kalbėti ir rašyti ja taisyklingai.
Diktantą bus galima rašyti ne tik Savivaldybės salėje, bet ir kartu su savo kolektyvo nariais darbo vietoje, savo mokykloje, savo miesto bibliotekoje. Diktantą savo darbo vietoje rašysiantys įmonių ir organizacijų darbuotojai savo darbus viename voke turės atsiųsti tiesiai konkurso organizatoriams. Organizatoriams darbus viename voke taip pat siųs ir bibliotekos bei savivaldybės atstovai.
Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija. Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo ir raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose. Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai.
Mokyklų atstovų dėmesiui – dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrina tik iki 5–6 klaidos. Todėl parašius rekomenduojame pasilikti savo teksto kopiją ir pasitikrinti, kaip jums sekėsi, savarankiškai.
Diktanto tekstas bus paskelbtas kovo 5 dieną svetainėse www.diktantas.lt ir www.vlkk.lt, finalas vyks balandžio pradžioje. Finalą tiesiogiai transliuos LRT Kultūros kanalas. Asmenys, dalyvausiantys diktanto finale, apie tai bus informuoti asmeniškai.
Norinčius dalyvauti Nacionalinio diktanto konkurse kviečiame registruotis iš anksto el. paštu egle.eremine@mazeikiai.lt arba tel.: (8 443) 98 234, 8 642 15 462.
Išsamesnė informacija teikiama nacionalinio diktanto interneto svetainėje www.diktantas.lt arba el. p. egle.eremine@mazeikiai.lt.

Ryšių su visuomene skyrius

Spausdinti Siųsti draugui Archyvas