Pavenčių gatvės rekonstravimu susidomėjo daugiau rajono gyventojų

2018-02-13

Vasario 12 d., pirmadienį, Savivaldybės tarybos posėdžių salėje (Stoties g. 18, II a.) visuomenei buvo pristatyti du Pavenčių gatvės (nuo Ventos g. iki Daukšos g.) rekonstravimo projektinių pasiūlymų sprendiniai. Siūlyta šioje atkarpoje įrengti žiedines arba šviesoforais reguliuojamas sankryžas. Susirinkusieji išsakė savo nuomones, pateikė klausimų, pasisakė už žiedinių sankryžų įrengimą.
Rekonstravimo projektinių pasiūlymų sprendiniai visuomenei pristatomi antrą kartą, nes į pirmąjį pristatymą, kuris buvo surengtas praėjusių metų lapkričio mėnesį, atvyko vos keli rajono gyventojai. Šį kartą į pristatymą atėjo 38 asmenys, 24 iš jų – Mažeikių rajono savivaldybės gyventojai. Galimybe projektuotojams tiesiogiai raštu pateikti pasiūlymus, kurie būtų atskirai aptarti ir apsvarstyti, pasinaudojo tik du asmenys. Jie prašė palikti autobusų sustojimo vietas nuo Sedos g. iki Daukšos g., Taikos g. padaryti mažesnę žiedinę sankryžą, įrengti asfaltuotą, o ne betoninėmis trinkelėmis išklotą pėsčiųjų-dviračių taką. Pristatymo metu projektuotojams pateikti pasiūlymai bus apsvarstyti, jų teikėjams pateikti atsakymai.
Daug klausimų kilo dėl gatvės ruožų ties Kalnėnų pagrindine ir „Ventos“ progimnazija, kur piko metu yra didelis mašinų srautas, nesaugu išlaipinti keleivius. Šiose vietose projektuojama įvažiuojamoji stovėjimo aikštelė, kad į mokyklas atvežusieji vaikus juos išleistų saugiai ir netrikdytų eismo. Projektinius sprendinius pristatę UAB „Urban line“ atstovai sakė, kad Pavenčių gatvėje (Ventos, Taikos, Naftininkų gatvių sankryžose) įrengus tris žiedines sankryžas būtų įrengtos dvi eismo juostos su apie 150 platesnių ir ilgesnių (iki 7 m) automobilių stovėjimo vietų, pėsčiųjų-dviračių takai su nuožulnomis,
UAB „Urban line“ kovo mėn. viduryje turėtų užbaigti projektą, parengti sąmatą. Tada paaiškėtų, kokia jo vertė. 85 proc. būtų finansuojama Europos Sąjungos fondų lėšomis, 15 proc. prisidėtų Mažeikių rajono savivaldybė.

Ryšių su visuomene skyrius

Spausdinti Siųsti draugui Archyvas