Mažeikiškių delegaciją sveikino pats „imperatorius“

2017-09-12

Rugsėjo 7–10 d. Mažeikių rajono savivaldybės delegacija Štendalio mero kvietimu aplankė miestą partnerį Štendalį Rytų Vokietijoje. Susitikimuose su Štendalio savivaldybės vadovais aptartos bendradarbiavimo perspektyvos. Kalbėta apie bendradarbiavimą ne tik kultūros, švietimo srityje, bet ir apie patirties sklaidą atsinaujinančios energijos pramonėje.
Štendalio miesto šventėje-festivalyje Mažeikių rajono savivaldybei atstovavo Savivaldybės mero pavaduotoja Sigutė Bernotienė, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys ir Savivaldybės administracijos Strateginio vystymo ir investicijų skyriaus vedėja Sandra Ramanauskienė.
Įvyko susitikimas su Štendalio rajono administratoriumi Carsten Wulfänger ir spaudos konferencija. Lietuvių delegacija buvo labai šiltai priimta. Svečiai supažindinti su celiuliozės gamykla Arneburge, pristatyti gamybos pasiekimai ir naujovės. Popieriaus gamyboje įdarbinama daug aplinkinių gyventojų: bedarbystė regione nuo 21 proc. sumažėjo iki 7 proc. Aplankyti vėjo jėgainių, saulės kolektorių parkai, gyvulininkystės ūkiai, čia pat gaminamas biodujas naudojantys miesteliui šildyti. Aplankytas Gyvulininkystės institutas, kuriame nustebino idealios galimybės mokytis – vienoje vietoje po stogu įrengtos darbo vietos ir teoriniam, ir praktiniam mokymui.
Oficialaus priėmimo Tangerhütte pilyje metu sveikinimo kalbą sakė pats „imperatorius Karolis IV“, kuris pradėjo miesto šventės viduramžių festivalį.

Susitikimas su Štendalio miesto administratoriumi C. Wulfänger

Celiuliozės gamykloje

Celiuliozės gamykloje

Celiuliozės gamykloje

Vėjo jėgainių parke

Pienininkystės ūkyje

Pienininkystės ūkyje

Gyvulininkystės institute

Gyvulininkystės institute

Ryšių su visuomene skyrius

Spausdinti Siųsti draugui Archyvas