Aviacijos šventė džiugino dalyvių ir žiūrovų gausa

2016-07-18

Liepos 16 d., šeštadienį, Mažeikių Julijono Kumpikevičiaus aerodrome vyko Aviacijos šventė 2016, skirta S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 83-osioms metinėms paminėti. Organizatorių nuomone, po ketverių metų pertraukos vykusi Aviacijos šventė sutelkė beveik dvi dešimtis tūkstančių žiūrovų.
Mažeikių krašto padangę raižė lėktuvai, sraigtasparnis, malūnsparnis, skraidyklės, sklandytuvai, parasparniai, aviamodeliai, iš debesų leidosi parašiutininkai. Aukštojo pilotažo programą mažeikiškiams dovanojo europarlamentaras Rolandas Paksas su draugais. Vyko senovinių automobilių paradas, linksmino Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų pučiamųjų instrumentų orkestras, Viekšnių meno kolektyvas „Virventa“.
Mažeikių rajono savivaldybės meras Antanas Tenys dėkojo visiems, nepabūgusiems vėjo, nepagailėjusiems laiko ir atvykusiems į šventę bei renginio organizatoriams, šauniesiems, darbštiesiems savanoriams, Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministrui Juozui Olekai bei į šventę atvykusiam viceministrui Antanui Valiui:
„Dėkoju visiems organizatoriams ir rėmėjams, kurie prisidėjo prie šio renginio organizavimo. Taip pat dėkoju Krašto apsaugos karinių oro pajėgų pučiamųjų orkestrui ir jo vadovams, kurie atvyko mūsų pasveikinti iš Kauno, pilotams, į kurių pasirodymus daugiausia kreipsime dėmesio. Ši šventė skirta darbštiems mūsų krašto žmonėms ir kaimynams, todėl linkiu geros nuotaikos ir gražaus reginio“, – pradėdamas šventę linkėjo Savivaldybės vadovas.
Pasak Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus, prieš ketverius metus sunku buvo patikėti, kad dar kartą ši šventė, reikalaujanti itin daug darbo, sutelkties, sugrįš į puikią Žemaitijos žemę.
„Tačiau norai ir svajonės išsipildė žmonių, kurie savo entuziazmu sukvietė visus ir organizavo šį renginį, dėka“, – džiaugėsi mažeikiškis Seimo narys K. Bartkevičius, pats buvęs pirmosios Mažeikių aviacijos šventės organizatorius.
Krašto apsaugos viceministras A. Valys vylėsi, kad po kokių 5–10 metų į Mažeikių Julijono Kumpikevičiaus aerodromą atskris solidus „Boing`as“, išlips Savivaldybės meras ir kiti mažeikiškiai, o aerodromas taps svarbia strategine Krašto apsaugos karinių oro pajėgų vieta. Viceministras įteikė merui Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro sveikinimą ir padėką Savivaldybei, taip pat padėkojo ir asociacijos Mažeikių aeroklubas vadovams už iniciatyvą ir darbą organizuojant šventę.
Finansų viceministras, buvęs aviakompanijų vadovas Romualdas Gėgžnas įteikė Lietuvos aviacijos pradininko A. Griškevičiaus muziejui ekslibrį, kuriame įprasminti Lietuvos aviacijai svarbūs istoriniai akcentai.
Mažeikių aviacijos šventėje taip pat svečiavosi Seimo narės Rimantė Šalaševičiūtė ir Ona Valiukevičiūtė, Lietuvos aeroklubo prezidentas Gintaras Kalinauskas, akrobatiniais viražais gniauždamas susirinkusiųjų kvapą iš lėktuvo kabinos visus sveikino Europos Parlamento narys Rolandas Paksas.
Žvelgti į dangų vertė vienas po kito kylantys ir savo programas demonstruojantys ultralengvieji orlaiviai, malūnsparnis, sraigtasparnis. Pirmieji pakilo trys ultralengvieji orlaiviai, kuriuos pilotavo St. Keparutis, A. Ponelis ir E. Adomonis. Po jų kilo ultralengvasis orlaivis, pilotuojamas A. Rupkaus, danguje smagią nuotaiką kūrė komentatoriaus „žiogeliu“ pramintas malūnsparnis, kurį skraidino A. Bezaras.
Daug vėjo ir emocijų sukėlė kylantis Karinių oro pajėgų sraigtasparnis, kurio ekipažas ne tik apskrido aerodromą, bet ir pademonstravo, kaip į jį pakeliamas žmogus.
Viražus suko į orą pakeltas sklandytuvas, kurį valdė E. Simutis. Pilotažą Jak-12 lėktuvu demonstravo D. Jazdauskas.
Be skrydžių ir parašiutininkų šuolių, susirinkusieji aerodrome galėjo apžiūrėti senovinius automobilius, pasigėrėti galingais motociklais, taip pat susipažinti su Krašto apsaugos savanorių pajėgų karine technika ir koviniais veiksmais, šaulių rikiuote.

]

Ryšių su visuomene skyrius

Spausdinti Siųsti draugui Archyvas