Aptartas pašto teikiamų paslaugų prieinamumo gerinimas kaimiškųjų vietovių gyventojams

2017-04-21

Šią savaitę Mažeikių rajono savivaldybėje lankęsi AB Lietuvos pašto vadovai kartu su Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) vadovais vertino galimybes Mažeikių rajone išplėsti pašto paslaugų prieinamumą, kad ir atokiau kaimuose gyvenantys žmones galėtų patogiai ir greitai pasinaudoti pašto paslaugomis.
Didesnį pašto paslaugų kaimuose prieinamumą numatantį naująjį mobiliųjų laiškininkų veiklos modelį Savivaldybės merui Antanui Teniui ir jo pavaduotojai Irenai Macijauskienei pristatė AB Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė, Tinklo direktorė Inga Dundulienė, Šiaulių regiono vadovas Vaidas Rutkauskas bei Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.
I. Dundulienė sakė, kad dabar apie 70 proc. pašto paslaugų yra teikiamos gyventojų namuose. „Dirbant pagal naująjį mobiliųjų kaimo laiškininkų veiklos modelį pas gyventoją namuose laiškininkas galėtų suteikti ir kitų paslaugų, kurios šiuo metu teikiamos tik pašte, pavyzdžiui, priimti pašto siuntas išsiuntimui, – aiškino Lietuvos pašto atstovė. – Prireikus pašto paslaugų, laiškininką būtų galima iš anksto išsikviesti telefonu. Laiškininko atvykimas į namus gyventojams papildomai nieko nekainuotų.“
Gyventojai išsiųsti laišką ar siuntinį, Tinklo direktorės teigimu, susimokėti mokesčius, užsisakyti spaudos leidinių prenumeratą ar įsigyti įprastai pašte parduodamų prekių galėtų stacionariose vietose, t. y. numatytose seniūnijų vietose, kur lauktų laiškininkai. Tuo tarpu pašto korespondencijos siuntų ir prenumeruojamų spaudos leidinių pristatymas socialinių išmokų išnešiojimas į namus vyktų įprastai. „Pašto paslaugos būtų teikiamos ne vos po 2–4 valandas veikiančiuose paštuose, bet visą laiškininko darbo dieną, žmogui pasirinkus ten, kur jam patogiausia“, – tikino I. Dundulienė.
Lietuvos pašto vadovai pažymėjo, kad kaimo laiškininkai bus aprūpinti moderniomis ir šiuolaikiškomis darbo priemonėmis, kurios leis kokybiškai visas pašto operacijas atlikti gyventojų namuose.
Savivaldybės vadovai palankiai vertino didesnį pašto paslaugų kaimuose prieinamumą numatantį naująjį mobiliųjų laiškininkų veiklos modelį. Jų teigimu, svarbiausia, kad naujosios paslaugos būtų kokybiškos ir kuo prieinamesnės kiekvienam.

Parengė Ryšių su visuomene skyrius

 

Spausdinti Siųsti draugui Archyvas